pol    en

B+R Studio Tomasz Wiktorski to zespół specjalistów z ponad 14-letnim doświadczeniem, który od lat wspiera Was, producentów mebli i firmy z pokrewnych branż, w osiąganiu sukcesów na rynku poprzez realizację projektów: od raportów branżowych, badania rynku, po indywidualne projekty i doradztwo. Ale to nie wszystko. Jesteśmy gotowi pomóc Waszej firmie w pozyskaniu cennych dotacji unijnych oraz rozwijaniu działalności na międzynarodowych rynkach. Skupiamy się na kompleksowym przygotowaniu dokumentacji do programów B+R, wdrożeniach innowacji oraz umiędzynarodowieniu działalności.

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że eksport polskich mebli ma bardzo duże znaczenie zarówno dla gospodarki, jak i na arenie międzynarodowej. Jesteśmy obecni praktycznie na wszystkich rynkach, ale to do krajów unijnych trafia najwięcej mebli z Polski. Lecz z uwagi na sytuację gospodarczą (spadek dynamiki wzrostu PKB) w wielu krajach w Europie popyt na meble został ograniczony, rynki te są przesycone i zalewane meblami z Azji. Podobnie dzieje się w naszym kraju: ograniczony popyt, inflacja, trudna sytuacja w budownictwie. To wszystko sprawia, że producenci mebli chcąc rozwijać się, powinni skupiać się na eksporcie swoich wyrobów. Powyższe informacje wskazują, że perspektywicznymi kierunkami rozwoju eksportu będą rynki poza unijne.

W ramach usługi strategii rozwoju eksportu oferujemy:

 • przeprowadzenie szczegółowej oceny potencjału eksportowego Państwa firmy, identyfikując korzystne możliwości na międzynarodowych rynkach meblarskich
 • przeprowadzenie analizy rynków zagranicznych ze wskazaniem perspektywicznych kierunków
 • wskazanie barier wejścia na zagraniczne rynki
 • opracowanie harmonogramu działań oraz monitoring realizacji
 • pomoc w wyborze odpowiedniego finansowania z dotacji unijnych
 • skuteczne przygotowanie wniosków o dotacje unijne
 • zorganizowanie misji handlowej
 • pomoc w wystawieniu się na targach branżowych – zakup powierzchni, budowa stoiska, działania marketingowe, transport, logistyka

Od 2017 roku realizujemy szereg przedsięwzięć targowo-wystawienniczych i wspierających rozwój eksportu. Na przykład organizujemy dla OIGPM wystawę polskich firm w USA w High Point. W przedsięwzięciu dotychczas wzięło udział 14 firm prezentując swoje produkty na powierzchni, która początkowo miała 250 m², a obecnie rozwinęła się do blisko 800 m². W 2017 roku Tomasz Wiktorski jako pracownik PFR (kierownik Programu Flagowego Polskie Meble powołany decyzją Pana Premiera Mateusza Morawieckiego) we współpracy z PAIH i PARP organizował misję gospodarczą polskich firm do Kazachstanu na Astana Expo 2017 - Dzień polskich mebli. Ponadto organizujemy  misje gospodarcze dla klientów z USA, Kanady, ZEA i innych kierunków.

Wybrane inne doświadczenie:

 • 2023 - organizator wizyty studyjnej w Polsce dla Furniture Today
 • 2021 – organizator wizyty studyjnej w Polsce dla amerykańskiego dystrybutora mebli
 • 2021 – doradztwo dla NOR Projekt Armenia
 • 2020, 2021, 2022, 2023 – organizator polskiego showroomu w High Point NC, USA.
 • 2020 – organizator projektu Scena Marki z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi
 • 2019 – projekt konsultingowy dla Tak Meble Kazachstan
 • 2019 – organizator misji handlowej dystrybutorów kanadyjskich do Polski
 • 2018 – organizator misji handlowej dystrybutorów ZEA do Polski
 • 2017 – organizator misji gospodarczej na Astana Expo 2017, Astana, Kazachstan

Dzięki naszemu doświadczeniu w organizacji misji handlowych i studyjnych, prestiżowych wystaw polskich producentów mebli w USA oraz będąc  przedstawicielem organizatora targów INDEX Plus w Polsce, jesteśmy Państwu w stanie pomóc w zdobywaniu nowych klientów i nawiązywaniu relacji z zagranicznymi partnerami.

Korzystając z naszej usługi strategii rozwoju eksportu otrzymują Państwo korzyści takie jak:

- zdobycie finansowania na innowacje i rozwój

- zwiększenie konkurencyjności na rynku

- ekspansja na zagraniczne rynki

Nasze kompetencje:

- szeroką znajomość zwyczajów i warunków funkcjonowania firm meblarskich,

- doświadczenie w realizacji misji handlowych wyjazdowych i przyjazdowych,

- doświadczenie w kontaktach roboczych z MPIT, MSZ, PAIH, PARP,

- kontakty robocze z organizatorem targów w ZEA, agentami, organizacjami branżowymi i mediami

- zespół gwarantujący wykonalność organizacyjną projektu.

Jeśli Państwa firma chce rozwijać się na rynkach zagranicznych i pragnie pozyskać wsparcie finansowe na innowacje i rozwój, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Tomasz Wiktorski
nr tel. +48 790 027 920
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.