pol    en

Po raz kolejny meblarstwo jest jednym ze wspieranych sektorów polskiej gospodarki w programie „Promocja marki innowacyjnych MŚP” i zgodnie z opracowaną strategią PAIH Indie zostały wpisane jako perspektywiczny kierunek rozwoju obok USA, a firmy planujące wystawić się na targach Delhi Index mogą otrzymać wsparcie finansowe.

Już od dzisiaj, tj. 16 października do 30 listopada potrwa nabór wniosków o dofinansowanie na projekty obejmujące działania ukierunkowane na wzmocnienie potencjału eksportowego przedsiębiorców MŚP na rynkach międzynarodowych, w szczególności poprzez udział w wydarzeniach targowych wskazanych na liście wydarzeń targowych.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Działania promocyjne, których koszty mogą być finansowane w ramach projektu to:

1) udział wnioskodawcy w targach ze stoiskiem narodowym w charakterze wystawcy;

2) wyjazdowe misje gospodarcze w celu odbycia spotkań z potencjalnymi kontrahentami, połączone z udziałem wnioskodawcy w targach w charakterze zwiedzającego lub konferencjach branżowych w czasie trwania misji;

3) kampanie promocyjne.

Jakie koszty kwalifikują się do dofinansowania?

1) koszty wynajmu, budowy i obsługi stoiska wystawowego podczas uczestnictwa przedsiębiorstwa w danych targach lub danej wystawie;

2) koszty podróży służbowych pracowników uczestniczących w targach lub misjach gospodarczych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej;

3) koszty przygotowania i przeprowadzenia kampanii promocyjnej w związku z udziałem w targach i organizacją wyjazdowych misji gospodarczych;

4) koszty pośrednie (7% kwalifikowalnych bezpośrednich kosztów projektu).

Dlaczego rynek indyjski?

Udziały w rynku indyjskiego rynku wyposażenia wnętrz osiągnęły 28,6 mld dolarów w 2022 roku. Grupa IMARC spodziewa się, że do 2028 roku rynek osiągnie 51,4 mld dolarów, przy stopie wzrostu (CAGR) na poziomie 10,3% w latach 2023-2028. Wielkość indyjskiego rynku mebli szacuje się na 15,79 mld dolarów w 2023 r. i oczekuje się, że do 2028 r. osiągnie 26,85 mld dolarów, co oznacza wzrost CAGR na poziomie 11,20% w okresie prognozy (2023–2028). W ostatnich latach w głównych obszarach metropolitalnych, takich jak Delhi, Bombaj i Kalkuta, zaobserwowano wzrost popytu na luksusowe kompleksy mieszkaniowe, co doprowadziło do zwiększonego zapotrzebowania na meble i elementy wyposażenia wnętrz. Rozwój tych segmentów wynika ze zwiększonej świadomości właścicieli domów w zakresie estetycznych wnętrz, którzy są zorientowani na najnowsze trendy i są skłonni wydawać pieniądze.

  • Szybka urbanizacja i rosnąca liczba ludności na obszarach miejskich.
  • Rozwój sektora nieruchomości i zapotrzebowanie na usługi projektowania wnętrz i wyposażanie w meble obiektów mieszkalnych i komercyjnych.
  • Zmieniający się styl życia i aspiracje, prowadzące do zapotrzebowania na innowacyjne i stylowe rozwiązania w zakresie wyposażenia wnętrz, w tym meble
  • Wpływ mediów, Internetu i ekspozycji na międzynarodowe trendy projektowe.
  • Inicjatywy rządowe promujące dostępne cenowo mieszkania i rozwój miejski.
  • Wzrastająca świadomość na temat zrównoważonego rozwoju i ekologicznych rozwiązań w wyposażaniu wnętrz i projektowaniu.
  • Trendy w zakresie remontów i modernizacji domów napędzane wzrostem gospodarczym.
  • Rozwój branży hotelarskiej i handlowej zwiększa zapotrzebowanie na meble i artykuły wyposażania wnętrz komercyjnych

Dlaczego B+R Studio?

Od 2017 roku realizujemy szereg przedsięwzięć targowo-wystawienniczych i wspierających rozwój eksportu. Na przykład organizujemy dla OIGPM wystawę polskich firm w USA w High Point. W przedsięwzięciu dotychczas wzięło udział 14 firm prezentując swoje produkty na powierzchni, która początkowo miała 250 m², a obecnie rozwinęła się do blisko 800 m². W 2017 roku Tomasz Wiktorski jako pracownik PFR (kierownik Programu Flagowego Polskie Meble powołany decyzją Pana Premiera Mateusza Morawieckiego) we współpracy z PAIH i PARP organizował misję gospodarczą polskich firm do Kazachstanu na Astana Expo 2017 - Dzień polskich mebli. Ponadto organizujemy misje gospodarcze dla klientów z USA, Kanady, ZEA i innych kierunków.

Nasze doświadczenie:

2023 - organizator wizyty studyjnej w Polsce dla Furniture Today

2021 – organizator wizyty studyjnej w Polsce dla amerykańskiego dystrybutora mebli

2021 – doradztwo dla NOR Projekt Armenia

2020, 2021, 2022, 2023 – organizator polskiego showroomu w High Point NC, USA.

2020 – organizator projektu Scena Marki z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi

2019 – projekt konsultingowy dla Tak Meble Kazachstan

2019 – organizator misji handlowej dystrybutorów kanadyjskich do Polski

2018 – organizator misji handlowej dystrybutorów ZEA do Polski

2017 – organizator misji gospodarczej na Astana Expo 2017, Astana, Kazachstan

Jeśli rozważają Państwo ekspansję swoich produktów na perspektywiczny rynek indyjski lub zakup powierzchni na targach INDEX Plus w Nowym Delhi lub Mumbaju, już teraz skontaktuj się z nami:

Tomasz Wiktorski
+48 790 027 920
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jednocześnie zapraszamy do śledzenia naszej strony i social media, gdzie na bieżąco będziemy zamieszczać informacje o rynku indyjskim i targach INDEX Delhi.

misja indie