pol    en

Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w Niemczech dla wartości produkcji mebli w 2022 roku odnotowano 7-procentowy wzrost wobec 2021 roku i tym samym wyniosła ponad 18 mld 790 mln euro. Jednak głównym tego powodem był wzrost cen wynikający ze wzrostu kosztów materiałów i energii. Rok 2022 charakteryzował się także zwiększoną wrażliwością cenową na skutek wojny na Ukrainie nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie.

Niemniej jednak handel meblami w Niemczech w minionym roku odnotował wzrost o 3,9% i wyniósł 37,3 mld euro według corocznego raportu opracowywanego na zlecenie Stowarzyszenia MŚP w Niemczech (Mittelstandsverbund- ZGV). Jednak sprzedaż krajowa mebli krajowych odnotowała spadek, natomiast wzrosła wartość mebli importowanych do Niemiec, w tym z Polski. Niemcy to główny odbiorca polskich mebli, a w bieżącym roku jest duże prawdopodobieństwo, że wartość eksportu przekroczy 5 mld euro. W świetle tych informacji opracowano raport, którego celem było przeanalizowanie oferty największych dystrybutorów mebli w Niemczech.

W raporcie przeanalizowano asortyment w sklepach internetowych pod kątem najchętniej kupowanych lub najpopularniejszych mebli według ich przeznaczenia:

  • meble do salonu
  • meble do jadalni
  • meble do sypialni

Raport dostarczy Państwu informacji m.in. o:

  • bieżącej sytuacji na rynku meblarskim w Niemczech,
  • handlu meblami w Niemczech pod kątem kanałów sprzedaży i konsumenckim wraz z prognozami
  • designie mebli sprzedawanych w niemieckich sklepach,
  • poziomie cen mebli oferowanych w sklepach niemieckich,
  • największych dystrybutorach mebli i ich wynikach finansowych.

Na podstawie tak przygotowanej analizy dowiedzą się Państwo, którzy dystrybutorzy mebli w Niemczech osiągają największe przychody, w ilu punktach prowadzą sprzedaż mebli i jak wygląda ich oferta pod kątem cenowym i asortymentu. Taki układ pozwoli Państwu porównać swoje kolekcje mebli z meblami, które oferują niemieccy dystrybutorzy i ocenić, czy Wasze meble wpisują się w gusta klientów niemieckich. Znajomość preferencji niemieckich konsumentów oraz największych dystrybutorów może przyczynić się do zwiększenia eksportu polskich mebli, zwłaszcza że Niemcy to największy partner Polski w wymianie handlowej.

Wyciąg

Cennik 

Przypominamy, że do każdego zakupionego raportu z naszego katalogu dołączamy jednorazowo wyniki comiesięcznego badania cen na rynku konsumeckim "Wskaźnik cen mebli". Wiecej informacji o badaniu oraz katalog można znależć poniżej:

Katalog:
https://brstudio.eu/images/pdf/Katalog%20raportow/KR_2023_10.pdf

"Wskaźnik cen mebli":
https://www.brstudio.eu/raporty/12-wskaznik-cen-mebli

Kontakt:
Mateusz Strzelczyk
nr tel. 792 731 201
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DMN linked